استایل اختصاصی مطالب فقط در صفحه اول

 

استایل اختصاصی مطالب فقط در صفحه اول

در این مطلب با یکی دیگر از نکات و ترفند های وردپرس با عنوان: استایل اختصاصی مطالب فقط در صفحه اول ، در خدمت شما هستیم. برای آشنایی با این روش تا پایان مطلب با پارس تمز باشید.

مشکل

بسیاری از قالب های جدید وردپرس یک راه شگفت انگیز برای نمایش پست ها در صفحه اصلی دارند. برای مثال، ما می توانیم سه پست اول طولانی تر از بقیه را، با تصاویر و متن های طولانی، در بین پست های موجود به سادگی نشان دهیم.

در بسیاری از قالب های وردپرس توسعه دهندگان از دو حلقه مجزا برای رسیدن به آن استفاده می کنند. که آن لازم نیست و حتی می تواند مسبب مشکلات بیشتری شود. حال با استفاده از یک روش می توان استایل اختصاصی مطالب فقط در صفحه اول را بسیار ساده انجام داد.

راه حل.

در اینجا یک حلقه سفارشی (custom) وجود دارد که سه پست اول متفاوت از بقیه را نمایش می دهد. شما می توانید حلقه های موجود در فایل index.php خود را با این کد جایگزین کنید.

توضیح کد

هیچ چیز سخت در اینجا وجود ندارد! ما فقط یک متغیر پی اچ پی ایجاد کردیم ، به نام postnum$ که در پایان حلقه استناد شده است. اگر postnum$ کمتر یا برابر با ۳ است، پس به طور کامل نمایش داده شود. در غیر این صورت، در فرم فشرده آن نمایش داده شود.

فهرست